https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

''29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'' SERGİSİ HAMAMÖNÜ SANAT SOKAĞI'NDA

28.10.2019 08:58 tarihinde yayınlandı 302 defa okundu 0 defa yorumlandı
''29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'' SERGİSİ HAMAMÖNÜ SANAT SOKAĞI'NDA
Ankara Altındağ'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu hafta boyunca devam etti. Ulucanlar Sanat Sokağı sanatçılarılarının karma sergisi, Hamamönü Sanat Sokağı'nda açıldı. 25 Ekim 2019 tarihinde açılan, ''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'' karma sergisine; 40 sanatçı, 40 eseriyle katıldı.
         Ev sahipliğini Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı'nın yaptığı sergiye: AK Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Arife Polat Düzgün, Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, MHP Altındağ İlçe Başkanı Emin Sıtkı Aktaş,Kültür ve Turizm Bakanlığı Şube Müdürü Suna Gercik, Halk Eğitim Müdürü Hakan Çınar ve Müdür Yardımcısı Beril Örs, Sanat Sokağı sanatçıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
         Cumhuriyet coşkusunun tezhipten yağlı boyaya, ahşap oymadan keçeye, deri işlemeden hat sanatına kadar sanatın pek çok dalını yansıttığı sergi, katılımcılar tarafından çok beğenildi. Eserlerle yakından ilgilenen Başkan Asım Balcı, sanatçılardan eserleriyle ilgili bilgi aldı. Balcı, ''Sanat Sokağı sanatçılarımıza, bu güzel eserleri için teşekkür ederim. Her biri kendi alanında Cumhuriyet'e duyduğu sevgiyi, içindeki çoşkuyu yansıtmış.Kimi fırçayla anlatmış, kimi keçeyle yansıtmış,kimi nakış gibi işlemiş. Sanatçılarımıza teşekkür eder, Cumhuriyetimizin 96'ncı yılının hayırlı uğurlu olmasını dilerim'' diye konuştu.
           ''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'' sergisi 30 Ekim 2019 tarihine kadar sanatseverleri bekliyor.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
FOTOĞRAF:MUSTAFA TAŞKIN

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları